ballya_logo
mpanisa sela

Top 10 somatic cell counter manerana an'izao tontolo izao

Posted on  Aogositra 25, 2020, Nataon'i Jason, Sokajy  

Quick Navigation

Sela somatik

1. famaritana

Ny sela somatic amin'ny ronono velona dia macrophage, lymphocytes, neutrophil polymorphonuclear ary sela sela epithelial. Ny totalin'ny sela somatic (scc) dia misy ao amin'ny milliliter tsirairay an'ny ronono manta dia marika famantarana ny kalitaony. SY counter somatic somatic afaka manisa ny sela somatic ao anaty ronono. Raiso ohatra ny ronono omby manta, amin'ny toe-javatra mahazatra, dia manodidina ny 20,000 200,000 ka hatramin'ny 500,000 ny sela isaky ny mililiteran'ny ronono omby manta. Na izany aza, rehefa manafika bakteria, voan'ny aretina sy simba ny rafitra fampinonoana, dia hitombo 1 XNUMX / ml hatramin'ny XNUMX tapitrisa / ml na mihoatra kokoa aza ny sela fotsy.

Ny fifantohan'ny sela somatika dia mifandray akaiky amin'ny fitantanana fiompiana sy sakafo ara-tsakafo. Amin'ny fiompiana dia hita taratra mivantana ny fahasalaman'ny tavy sy ny fahafahan'ny famokarana ronono ombivavy be ronono; amin'ny fiarovana ara-tsakafo dia mifandray akaiky amin'ny kalitao sy ny tsiro ary ny singa amin'ny ronono izy io. Ny fanisana marina ny sela somatika amin'ny ronono manta dia tena zava-dehibe amin'ny fitantanana ny fahasalaman'ny biby fiompy sy ny fanaraha-maso ny kalitaon'ny ronono.

2. Ny salan'isan'ny sela somatic isaky ny firenena

FirenenaSela salama / mltaonaMax. Mametra ny sela
America330,0002008750,000
Kanada260,0002008500,000
Angletera200,0002004400,000
Frantsa100.000-200.0002004400,000
Ny Netherlands210,0002004400,000
Belzika203,5002004400,000
Germany177,000-184,0002004400,000
Soisa139,0002004400,000
Hongria250,000-260,0002004400,000
Failandy130,0002003400,000
Czech259,0002002400,000
Letonia230,000-260,0002001400,000
Shina300,0002010600,000

Inona no dikan'ny counter cell somatic?

1. famaritana

The counter somatic somatic dia fitaovana avo lenta, indrindra ho an'ny indostrian'ny ronono. Ampiasaina indrindra amin'ny fanaraha-maso kalitao sy ny fampandrosoana ny vokatra vita amin'ny ronono isan-karazany, ary koa ny fanisana marina ny sela somatika amin'ny ronono hanatsarana ny fanombanana ny kalitaon'ny ronono ranoka ary hanome angon-drakitra siantifika azo isaina momba ny fisorohana sy ny fitsaboana ireo aretina amin'ny ombivavy be ronono any an-kijana.

2. Famantarana ny fanandramana

The counter somatic ho an'ny ronono dia afaka manisa ny atin'ny sela somatika amin'ny ronono manta mba hitarika ny fitantanana ny kijana sy ny fampandrosoana ny vokatra ronono.

3. Ny fampiharana

  1. Ny fitaovana voalohany amin'ny fitantanana ny toeram-piompiana
    Mba hahafeno ny fepetra takiana amin'ny fiompiana fiompiana hanatsarana ny kalitaon'ny ronono manta dia ilaina ny mahafantatra ny vaovao marina momba ny toetoetran'ny fiasan'ny omby tsirairay. Ny votoatin'ny taham-pamokarana ronono sy ny angona atin'ny sela somatic azon'ity fomba ity dia azo ampiasaina amin'ny: fanatsarana sakafo; fifantenana fiompiana; fahitana mialoha ny mastitis subclinical.
  2. Ny fijerena aloha ny mastitis subclinical amin'ny ombivavy be ronono dia mety hampihena ny fatiantoka
    Ny mastitis ombivavy be ronono no aretina ombivavy be ronono lafo indrindra ao amin'ny kijana. Ny fandaniana amin'ny biby, ny antibiotika, ny ronono voatana, ny fihenan'ny famokarana, ny vidin'ny vidin'ny ronono ambany, ary ny fanesorana omby marary, sns. Ny fatiantoka antonony isaky ny tranga dia manodidina ny 250-300 $.

    Ny mastitis klinika dia ny tsiambaratelon'ny ronono tsy mitovy amin'ny ombivavy be ronono miaraka amin'ny fampitomboana ny tratra. Ny mastitis subclinical dia tsy miteraka fiovana hita maso, ka sarotra kokoa ny mamantatra azy. Fa amin'ny dingana mastitis subclinical, ny famokarana ronono ombivavy be ronono dia nihena be. Rehefa misy soritr'aretin'ny mastitis klinika ny omby iray ao amin'ny omby, dia omby 15-40 mijaly amin'ny mastitis subclinical, izay midika fa ny fatiantoka mety hateraky ny aretina tsy hita dia lehibe tokoa.

    Ny fomba tsara indrindra hahitana mastite subclinical dia ny fanarahana ny rakitra somatic isam-bolana isaky ny rononon'omby, toy ny fikambanana fanatsarana ny fiompiana omby omby DHI.
  3. Hamarino tsara ny kalitaon'ny vokatra, ny fiainana ary ny tombom-barotra
    Raha ny fomba fijerin'ny indostrian'ny ronono dia miharihary ny tombony amin'ny fividianana ronono manta miorina amin'ny atin'ny sela somatic, satria ny ronono manta misy atiny sela somaty dia mety miteraka:

    A. Mihena ny atin'ny proteinina, ny tavy ary ny lactose, ka mihena ny famokarana fromazy sns.
    B. Ny fitomboan'ny hetsika lipase sy ny atin'ny asidra matavy maimaim-poana dia mitarika amin'ny famoahana vokatra efa vita sy ny fiainana fohy
    C. Ny fitomboan'ny haavon'ny immunoglobulin dia misy fiatraikany amin'ny fanondranana ronono
    D. Ny fitomboan'ny sodium sy ny klôroôra dia hamokatra tsiro sira tsy mahafinaritra

4. Configuration

  1. Fitaovana fanadiovana mandeha ho azy
  2. Fampifangaroana fandokoana santionany tokana
  3. Fitaovana fanaraha-maso microprocessor
  4. Fitaovana fanaraha-maso microprocessor
  5. Rindrambaiko fifandraisana amin'ny rafitra fanadiovana mandeha ho azy
  6. Cytometatra mikoriana
  7. Serasera fifandraisana serial
  8. Miaraka amin'ny kapila mafy sy kapila mafy
  9. Fifanarahana mpanonta parallel
  10. Photomultiplier avo roa heny
  11. Fampisehoana elektronika
  12. Fitaovana fandrefesana sela
  13. Rindrambaiko fanaraha-maso
  14. Sombiny kely mandritra ny 1 taona
  15. Detector santionany
  16. Mpamporisika ohatra
  17. Printer

Ahoana no fanisana ny sela somatika amin'ny ronono?

1. Teknolojia fikarohana ankehitriny

Ny misy sela somatic miisa ronono Ny teknolojia detection dia mikendry indrindra ireo sela somatic bovine, ao anatin'izany ny fomba tsy mivantana sy mivantana.

Ny fomba ankolaka dia ny mamantatra indrindra ny fiovan'ny toetra ara-batana sy simika entin'ny ronono ateraky ny fitombon'ny sela somatika, izay taratra ankolaka ny totalin'ny sela somatic bovine; ny fomba mivantana dia mamantatra sy manisa ireo sela mivantana.

Ny fomba mahazatra ankolaka dia misy ny California Cell Count (CMT), ny Wisconsin Mastitis Test (WMT), ny fomba viscosity, sns. Ny tena lesoka amin'ireto fomba ireto dia ny toetra ara-batana sy simika voalaza etsy ambony dia tsy mahazatra handrefesana kôlôde sy viscosity. Hisy lesoka lehibe rehefa tsy vaovao ny ronono, avo loatra ny atiny matavy ary be loatra ny mari-pana.

Ny fomba mahazatra indrindra amin'ny fomba mivantana dia ny fomba mikraoskaopy amin'ny tanana, saingy satria miankina betsaka amin'ny asa tanana ny asany, dia nosoloina tsikelikely cytometry izy. Ny teknolojia cytometry mikoriana dia ny manalefaka sy mamily ireo sela efa voapentimpentina alohan'ny fluorescently amin'ny tsiranoka, mba hahafahan'izy ireo isaina tsirairay amin'ny alàlan'ny rafitry ny detection optika. Amin'ny maha teknolojia finday avo lenta azy indrindra amin'izao fotoana izao dia manana hafainganam-pandeha haingana sy marina izy io, nefa misy lesoka maro ihany koa, toy ny fizotran'ny asa sarotra, ny vidin'ny fitaovam-pitaovana avo lenta ary ny vidin'ny fampiasana be loatra, ary tsy azo atao ny mandinika ny morphology an'ny sela.

2. Karazana enina karazana fomba fanisana sela somatika (indrindra ho an'ny ronono manta)

  1. Mikraoskaopy
    1. Fitsipika
      Ny ronono vaovao hosedraina dia hosorana amin'ny vera vita amin'ny vera mba hamoronana sarimihetsika, maina, voaloto ary ireo sela izay misy fotony mazava ho azon'ny methylene manga dia isaina ao ambanin'ny mikraoskaopy.
    2. Fitaovana sy reagents
      fitaovana:
      1. Mikraoskaopy: fanamafisana X500 na X1000, miaraka amin'ny eyepiece, micrometrième ary dingana mekanika;
      2. syringe kely;
      3. solila fitaratra;
      4. fandroana rano;
      5. fatana elektrika;
      6. fantsona fototra fasika;
      7. fanamainam-bolo;
      8. incubator

        Reagents: 95% etanol, tetrachloroethane na trichloroethane, methylene manga, asidra acetic glacial, acid boric.
    3. Dingana dingana
      1. Manampia etanol 54 ml ary tetrachloroethane 40 ml ao anaty tavin-drano Erlenmeyer 250 ml ary ahintsano tsara. Afanaina amin'ny rano 65 ° C mandritra ny 3 minitra, esory ary ampio 0.6 h ny methylene manga, afangaro tsara ary apetraho ao anaty vata fampangatsiahana aorian'ny fampangatsiahana. Aorian'ny famoahana azy dia ampio asidra acetic glacial 6 ml, afangaro tsara, sivana amin'ny alàlan'ny fantsom-pasika fasika, atsofohy ao anaty tavoahangy reagent ary tahirizo amin'ny hafanan'ny efitrano mba hampiasana azy any aoriana.
      2. Ny ronono manta nangonina dia tokony tahirizina ao amin'ny 2-6 ° C. Raha tsy voafaritra ao anatin'ny 6 ora dia ampio asidra boric ho an'ny antisepsis. Ny fifantohan'ny asidra borika ao amin'ny santionany dia tsy mihoatra ny 0.6g / 100mL. Tehirizo ao anaty fepetra mangatsiaka (2-6 ℃) mandritra ny 24 ora.
      3. Afanaina ao anaty fandroana rano 35 ° C ny ronono manta mandritra ny 5 minitra, afangaroy ary ampangataho amin'ny hafanan'ny efitrano mba hisorohana ny tsy fitovian'ny santionany amin'ny fanelingelenana ny valin'ny fandrefesana toy ny tavy mitsinkafona.
      4. Rehefa avy diovina amin'ny etanol ny vera dia esory amin'ny taratasy misy solomaso izy io, ampireheto mba ho maina ary hangatsiaka amin'ny hafanan'ny efitrano.
      5. Mampiasà microinjection hitrandrahana santionany 0.01 ml, atsindrohy tsara ilay santionany amin'ny slide vera ivelany, apetraho ao anaty incubator avy hatrany, ary apetraho mitsivalana mandritra ny 5 minitra mba hamoronana sarimihetsika santionany mitovy hateviny. Mofomamy mba ho maina amin'ny fatana elektrika, atsobohy ilay sarimihetsika santionany maina amin'ny slide amin'ny vahaolana stain mandritra ny 10 minitra, esory ary esory ny rivotra. Mandroboka ao anaty rano ilay fonon'ny santionany vita amin'ny loko mba hosasana ny vahaolana fandokoana sisa tavela, ary tazomy ho vovoka aorian'ny fanamainana.
      6. Amboary ny solosaina fitaratra eo amin'ny sehatry ny mikraoskaopy, amin'ny fampiasana hazavana voajanahary na mampiasa loharano jiro elektrika, solomaso condenser, solika fanatobiana solika avo lenta mba hampitomboana ny hamafin'ny hazavana ampitaina.
      7. Ny dingana mekanika mihetsiketsika tsy mitongilana dia manisa ny sela chromosomal amin'ny sary mihetsika isaky ny sehatra fahitana. Ny sela somatic izay mazava tsara eo amin'ny sehatry ny fijery na mihoatra ny antsasaky ny endrika eo amin'ny sehatry ny fijery dia ampiasaina amin'ny fanisana, ary ny isan'ny sela somatic dia tsy tokony ho latsaky ny 400.
  2. CMT
    1. fampiharana
      Ny CMT dia ampiasaina amin'ny famaritana haingana ny mastitis miafina amin'ny ombin-dronono mampinono, ny fanaraha-maso mahazatra ny toe-pahasalaman'ny tratran'ny ombivavy ronono mampinono, ny fanadihadiana amin'ny ankapobeny ny trangan'ny mastitis latent amin'ny omby mifono lactating, ary ny fanombanana ny kalitaon'ny hygienic fresh. ronono.
    2. Fitsipika
      Ny fotopoto-pitsipika dia ny fiasan'ny akora miasa sy ny zava-mahadomelina alikaola, ny sela somatika ao anaty ronono dia rava ary mivoaka ny ADN, izay mitarika fiakaran'ny ronono na mamorona gel. Ny sela somatic kokoa, ny orana na ny gel betsaka kokoa, izay mamantatra ankolaka ny ambaratongan'ny mastitis sy ny fivontosana. Ity fomba ity dia fomba eken'ny sehatra iraisam-pirenena amin'ny famaritana ny mastitis miverimberina, izay miavaka amin'ny fahatsorana sy ny hafainganana.
    3. Method
      1. Ny santionany dia angonina avy ao amin'ny faritra misy ronono mba hojerena, ario ireo ronono roa voalohany, ary apetaho ao anaty kaopy fanaraha-maso ny lovia fanaraha-maso.
      2. Aforeto ny fitoeram-panadinana (tokony ho 60 ° C), ario ny ronono be loatra, ary avelao ny santionan'ny ronono 2 ml ao anaty kaopy fitsapana.
      3. Ampiana 2 ml ny réagen diagnostika (diluent) ho an'ny ombivavy be ronono isaky ny kaopy fitsapana.
      4. Ahintsano amin'ny faribolana concentric marindrano mandritra ny 10-30 segondra mba afangaro tanteraka ny santionan'ny ronono amin'ilay reagén diagnostika ho an'ny ombivavy be ronono.
    4. Fepetran'ny fitsarana
      Aorian'ny fangaro tanteraka ny CMT sy ny ronono dia tsaraina arakaraky ny fisian'ny fisian'ny aglutinates sy ny habetsahana ary ny fananan'ny aglutinate no itsarana azy.

      Ratsy (-): Ny isan'ny sela dia 0-200,000 / ml: Ny vahaolana mifangaro dia ranoka. Rehefa mihodina ny takelaka fanandramana dia mihetsika milamina ny ranoka ary tsy misy sediment ny fanambanin'ny kaopy.

      Mampiahiahy (±): Ny isan'ny sela dia 150,000-500,000 / ml: Rano ny fangaro. Rehefa mitongilana ny takelaka fanandramana dia misy sediment kely miseho eo am-pototry ny kaopy, ary manjavona avy hatrany ny antsanga aorian'ny fikororohana kely.

      Tsara malemy (+): Ny isan'ny sela dia 400,000-1.5 tapitrisa / ml: sakan-tsiranoka viscous kely manify kely no miseho eo am-pototry ny kaopy, fa tsy gelatinous izy. Rehefa mihodina ny kapila fanandramana dia miparitaka eo ambanin'ny lovia ny antsanga ary misy miraikitra.

      Tsara (++): Ny isan'ny sela dia 800,000 ka hatramin'ny 5 tapitrisa / ml: Ny fanambanin'ny kaopy dia misy antsanga marobe, izay matevina kokoa ary misy jelly kely. Rehefa mihodina ny takelaka fanandramana dia mihazona ny fanambanin'ny kaopy ilay antsanga. Sarotra ny mikoriana. Rehefa ahodina sy ahetsiketsika dia hifantoka ny antsanga.

      Tena tsara (+++): Ny isan'ny sela dia mihoatra ny 5 tapitrisa / ml: Ny ankamaroan'ny fifangaroana ao anaty lovia dia mamorona fiangonan'ny gelatinous mazava ho azy, izay saika manaraka tanteraka ny faran'ny lovia. Rehefa mihodina ny kapila fanandramana dia miseho ireo mpanangona. Ny vongana dia sarotra aparitaka.

      Ronono asidra (y): Ny ronono dia mavo, mena. (mastitis)

      Ronono Alkaline (P): Ny ronono dia volomparasy mainty, miaraka amin'ny fihenan'ny famokarana ronono (mastitis); rehefa afangaro amin'ny alkali ny ronono dia mazàna volomparasy mainty ny ronono.
  3.  Fomba fitondra-tena
    1. fampiharana
      Ampiasaina matetika hitsarana ny aretin'omby
    2. Fitsipika
      Ny fitaritana ny rononon'omby dia mifandraika amin'ny firafitra, indrindra ny atin'ny klôroza sy ny atin'ny lactose. Rehefa mitombo ny atin'ny gazy klôroza amin'ny ronono na mihena ny atin'ny lactose dia mitombo ny fitantanana ny ronono.

      Raha ny fitantanana ronono mahazatra dia 0.004-0.005S amin'ny 20 ° C. Raha mihoatra ny 0.006S dia azo raisina ho ronono marary. Satria misy sira ny ronono, dia mora entina. Ny isan'ny ion ao anaty ronono dia hisy fiatraikany amin'ny fitaritana, ka ny ionoka, potasioma ary klôroôida no mahery indrindra.

      Rehefa tsy mahomby ny asidra laktika na ronono mastitis amin'ny omby, dia mitombo ny atiny masira na ny sira dia avo kokoa noho ny an'ny ronono mahazatra ny fitantanana. Noho izany, ny fitaritana herinaratra dia azo ampiasaina hanandramana ankolaka ny ronono mastitis.
  4. Fomba viscosity
    1. Fitsipika
      Ny viscosity an'ny ronono dia 0.0015-0.0020 Pa.s amin'ny 20 ° C. Ny antony anatiny misy ny viscosity amin'ny ronono dia ny atin'ny tavy sy ny proteinina ao anaty ronono. Raha avo ny atin'ny tavy sy ny proteinina dia avo ihany koa ny viscosity an'ny ronono. Arakaraka ny maha ambony ny votoatin'ny zavatra maina no mampitombo ny viscosity an'ny ronono. Misy fiantraikany amin'ny fihenan'ny degreasing, sterilization, homogenization, sns.

      Mandritra izany fotoana izany, ny viscosity an'ny rononon'omby dia voan'ny hafanana ihany koa. Rehefa miakatra ny mari-pana dia mihena ny viscosity. Rehefa ambany noho ny 60 ° C ny mari-pana dia mihabe ny mari-pana, mampihena ny viscosity; rehefa avo mihoatra ny 60 ° C ny mari-pana, ny denaturan'ny proteinina, ary ny haavon'ny maripana dia mihabe ny viscosity.

      Ankoatr'izay, ny viscosity an'ny colostrum, sy ny ronono ary ny ronono marary dia avo kokoa noho ny ronono mahazatra. Noho izany, ny viscosity dia azo refesina mba hanehoana ankolaka ny isan'ny sela somatic.
  5. Fomba fanisana photoelectric fluorescence
    1. Fitsipika
      Ny sela somatic ao anaty ronono manta dia voadio am-pandehanana. Aorian'ny fikolokoloana andiana lantiro sy sivana ampiasain'ny fluorescence manokana dia vinavinaina ho solomaso izy ireo, ary avy eo ny sary dia alaina, vakiana, dinihina ary aseho.
    2. Toetoetra
      1. Operability matanjaka: fandidiana tsotra, fampiasana mety, valiny marina ary mpandraharaha dia afaka manomboka miasa aorian'ny fiofanana tsotra.
      2. Operability matanjaka: fandidiana tsotra, fampiasana mety, valiny marina ary mpandraharaha dia afaka manomboka miasa aorian'ny fiofanana tsotra.
      3. Operability matanjaka: fandidiana tsotra, fampiasana mety, valiny marina ary mpandraharaha dia afaka manomboka miasa aorian'ny fiofanana tsotra.
      4. Rindrambaiko fanohanana: ny rindrambaiko manana rindrambaiko statistika namboarina hitehirizana sy hamakafaka ny angona fanandramana.
  6. MCF
    1. fampiharana
      Flow cytometry (FCM) dia teknolojia haingam-pandeha sy marina ary kendrena novolavolaina tamin'ny taona 1970 izay afaka mamantatra sy manisa toetra marobe amin'ny poti-tokana (matetika sela). Ny indostrian'ny ronono dia mampiasa cytometry mikoriana hamantarana ny totalin'ny sela somatic sy bakteria ao anaty ronono.
    2. teknolojia
      Ny cytometer mikoriana dia fitaovana teknolojia avo lenta izay mampifangaro ny teknolojia laser, teknolojia fizika elektronika, teknolojia fandrefesana fotodrafitrasa, solosaina elektronika ary teknolojia simia momba ny fluorescent sela.
    3. Structure
      Ny firafiny dia mizara telo amin'ny ankapobeny: efitrano santionany sy rafi-pamiliana mikoriana; loharanom-pahazavana laser sy rafitra optika; famantarana, fitehirizana ary rafitra fikirakirana angona.
    4. Fitsipika
      Ny vahaolana santionany voaloton'ny vahaolana stain dia apetaka eo afovoan'ny nozoroka amin'ny alàlan'ny fantsom-panafody, ary ny vahaolana maloto tsy misy sela dia tsindriana ao anaty noza ihany koa mba hamorona renirano misy sarony manodidina ny sela, ka miditra ao ireo sela efitrano santionany amin'ny andalana tokana, mifanelanelana mitsangana miaraka amin'ireo taratra laser (halavan'ny 488 nm) amin'ny lalana marindrano.

      Ny fitaovana fampandehanan-dranon-drivotra miorina dia mahatonga ny santionany mandahatra amin'ny laharana iray, ary ny sela tsirairay dia mamakivaky ny faritra fanadiovana laser amin'ny fotoana mitovy. Aorian'ny fanondrahana ireo sela miloko marefo dia misy signal roa vokarina. Ny iray dia ireo hazavana miparitaka ary ny iray kosa mandroso. Ny fanaparitahana mialoha (FSC) dia matetika mifanaraka amin'ny haben'ny sela; ny famafazana ny lafiny (SSC) dia mifandraika amin'ny granularity sy ny fahasarotan'ny sela.

      Ny iray hafa dia mari-pamantarana fluorescent, ny fluorescence namboarina dia mifanitsy mivantana amin'ilay tranokala mifamatotra. Ny karazana signal signal optique dia raisin'ireo detector optika mifanitsy aminy. Ny signal optika dia angonin'ny rafitra elektrika, navadika ho signal électrique, ary voahodina amin'ny alàlan'ny rindrambaiko, ka azo ny valin'ny detection.

Kaontera sela somatic 10 ambony

1. LACTOS (Peroa)

  1. Fluorescent mivantana avo lenta, microscope fanamafisana ambany miaraka amina rindrambaiko autofocus haingana sy cell manisa.
  2. Famakafakana sela haingana, marina, azo antoka ny omby, ondry, osy, buffalo ary ronono olombelona.
  3. Fahafahana manao fanadihadiana
  4. Mahita mastitis subclinical sy klinika
  5. Ny vidiny ambany indrindra isaky ny fitsapana ny isa amin'ny sela Somatic
  6. Valiny mora vakiana ao anatin'ny 20 ka hatramin'ny 60 segondra
  7. Maka sary 60 farafahakeliny amin'ny alàlan'ny hetsika X: Y voafehin'ny solosaina ary avy eo dia alamin'ireo rindrambaiko fandalinana sary izany
  8. Mitahiry firaketana isa tsy voafetra ao anaty tahiry

2. CellDrop avy amin'i Denovix

Ny CellDrop Automated Cell Counters dia manana Teknolojia DirectPipette ™ misy patanty hanafoanana ireo solosaina plastika sy hemôtôtôma manahirana amin'ny fanisana sela mahazatra. CellDrop Cell Counters dia manasongadina fluorescence roa sy optika brightfield, efitrano santionany miovaova, ary rindrambaiko fandalinana matanjaka sy mora ampiasaina.

3. NucleoCounter avy amin'i Chemometec (Danemark)

Ny NucleoCounter® SCC-100 ™ Counter Cell Somatic dia cytometer sary avo lenta afaka mandrefy ny isan'ny sela somatic ao anaty santionan'ny ronono misy fetra marina sy marina.

4. LACTOSCAN SCC avy amin'i LACTOSCAN (Bulgaria)

LACTOSCAN SCC Kaontera sela somatik dia mifototra amin'ny cytometry sary fluorescent ho an'ny fanisana sela amin'ny ronono. Mifanaraka tanteraka amin'ny ISO 13366-1 IDF 148-1 Manisa ny sela somatika - Fomba mikraoskaopy (Fomba fanovozan-kevitra) momba ny fandotoana sela, amin'ny famaritana ny sela isaina arakaraka ny habeny sy ny fomba fikajiana . Ny counter somatic cell dia manome fifehezana ny maso amin'ny fanilihana ireo lesoka tsy nahy.

5. Ekomilk Horizon nataon'i EKOMILK (Bulgaria)

Ny Ekomilk Horizon ESSENTIAL mandeha ho azy dia Counter Cell Somatic mampiasa ny fomba viscosity ekena eran'izao tontolo izao hamaritana ny Somatic Cell Count (SCC).

6. Mrclab (Israel)

Fluorescent mivantana avo lenta, microscope fanamafisana ambany miaraka amina rindrambaiko autofocus haingana sy cell manisa. Famakafakana sela, ondry, osy, buffalo ary rononon'olombelona, ​​sela haingana, marina, azo antoka.

7. Gem siantifika (UK)

DeLaval Cell Counter DCC dia manome fitaovana matihanina amin'ny diagnostika mastitis. Miaraka amin'ny DeLaval Cell Counter DCC dia azonao atao ny manandrana sy manara-maso ny isan'ny sela somatic mivantana eo amin'ny toeram-piompiana ary manana ny valiny ao anatin'ny iray minitra.

8. ADAM MC2 avy amin'i NanoEntek (Korea)

ADAM-MC2, mpanelanelana amin'ny sela fluorescence mandeha ho azy, dia manatanteraka fahaiza-miaina sy fandrefesana ny fanisana sela amin'ny alàlan'ny fomba fandokoana PI (Propidium Iodide) miaraka amin'ny famakafakana sary efa mandroso. 25 segondra fotsiny vao mahazo ny valiny.

9. Corning (Sina)

Ny Corning Cell Counter dia mamorona sary izay hadihadiana ho azy amin'ny alalàn'ny algorithm manisa sela manara-penitra. Ny sary dia hadihadiana ao anatin'ny segondra ary azo ampiasaina hanisana ny sela mammalianina sy ny organoids.

10. AR BROWN (Japon)

SCC DUNK® dia sela sela fotsy azo tsapain-tanana indrindra ary mahazo ny valiny ao anatin'ny 3 minitra. Izy io dia azo ampiharina amin'ny olona iray, na santionany ronono omby natambatra mba hanaraha-maso ny ombivavy misy mastitis subclinical sy klinika ary ny kalitaon'ny ronono.

Famaranana

The counter somatic somatic mitana andraikitra lehibe amin'ny fifehezana ny kalitaon'ny ronono sy ny fahitana aretina amin'ny ombivavy be ronono. Izy io dia mifandraika amin'ny tena tombotsoan'ny tantsaha mpamokatra ronono sy ny mpamokatra famokarana ronono ary mpanodina. Ho fanampin'izany, ny mpanonta sela somatic ronono dia matetika ampiasaina miaraka mpamakafaka ronono. Amin'ny ankapobeny, mividy ny mandroso sy be pitsiny indrindra counter somatic somatic mety ho fiandoham-bola ahazoana tombony bebe kokoa.

References

Recent Posts

SAFETY SAKAFOFitsapana MYCOTOXINFitsapana PESTICIDETEST HONEYFitsapana ny rononoFitsapana EGGMPITONDRA LIQUID
Namboarina tamim-pireharehana BALLYA
LinkedIn Facebook Pinterest YouTube RSS amin'ny twitter Instagram Facebook-banga rss-banga linkin-blank Pinterest YouTube amin'ny twitter Instagram